Haykırdıklarım

Hepsiburada.Com’dan 27 Gün Sonra Gelen Laptop ve Aşamaları

İhtiyaçtan dolayı kendime bir laptop alayım dedim. Şirketin laptopunu kullanmaktansa kendime ait laptop kullanmayı düşündüm. Belirli bir süre boyunca kredi kartı kullanmama kararı aldığımdan dolayı ablamın kredi kartıyla hepsiburada.com’dan laptop siparişi 28 Ocak 2011 tarihinden sabah saat 07:00 civarlarında gerçekleştirdim. Ürünü almadan önce bayağı inceledim. Ürünün altında süper hızlı gönderi yazıyordu. Erken gelecek diye sevindim hatta.  Dijital ürünlere bayıldığım için beklemesi de zor oluyor tabi. Cumartesi Pazar araya girdi.

Pazartesi günü hemen telefon ettim. Telefonda 10 dk bekledikten sonra müşteri temsilcisi çıktı. Beyefendi ürünüm gelmedi Süper Hızlı Gönderi dedim. Adam lafı ağzıma tıkadı resmen. Ürün 3 iş günü içerisinde gönderilir şeklinde tekrar edip durdu. Bende acemiyim açıkçası bir şey söyleyemedim kapattım. Günler geçmeye devam ediyor tabi 3 gün sonra sipariş listemde tüm ürünler kargoya verilmiştir yazsını görünce sevindim. Kargo Takip numarası yok tabi. Hemen aradım kargo takip numarasını istedi. Cevap şu oldu “Ürün tedarikçi firmadan geldiğinden dolayı kargo takip numarasını size iletemiyoruz” biz tedarikçi firma ile iletişime geçeceğiz sonra size geri dönüş yapacağız. Günler geçiyor tabi kimse ulaşmıyor. Her çalan telefonda laptop geldi diye sevinir oldum. Bir gün gene aradım Ürün tedarikçi firmadan geldiğinden dolayı kargo takip numarasını size iletemiyoruz” biz tedarikçi firma ile iletişime geçeceğiz size haber vereceğiz denildi. Ne zaman haber vereceksiniz geçen sefer haber veren olmadı dedim. Müşteri temsilcisi utanmadan 48 saat içinde dedi. Yahu gel de çıldırma 48 saatte ürün 2 kere gelir. Zaten İstanbul içerisindeyim. 48 saat sonra ulaşılmadı. Artık öyle bir oldum ki her gün rutin olarak hepsiburada.com u arar oldum. Her arayışta zaten banko 10 dk hepsiburada.com a hoş geldiniz şeklinde müzikli bir karşılama müziğini dinlemekten nefret eder oldum. Yine bir gün aradım Tuncer adında bir müşteri temsilcisi ben bizzat ilgileneceğim bizzat kendi mailimden size ulaşacağım dedi bende tamam dedim adını soyadını aldım. Ararsam sizi bağlarlar değil mi dedim. Evet dedi. Öğleden sonra aradım hemen Bir bayan çıktı hangi konu dedi bende durumu anlattım. 1 saniye dedi gitti konuştu o da muhtemelen görüşmek istemedi. Mail atacağım dedi yalan atmada ararsanız görüşebiliriz dedi görüşemedim. Sonra bir sıra aradığımda 2 gün boyunca sistem yenileniyor şuan hiçbir şeye bakamıyoruz denildi. Dedim ki her şeye ulaşıyorken de çözüme ulaşamadınız farkenden bir şey yok zaten. Artık iyice sinirlendim sikayetvar.com üzerinden şikayetimi yazdım hemen. Geçiştirmek için saçma sapan bir cevap verdiler. Şikayetleri okurken 35 gündür gelmene ürünüm şeklinde yazıyı da okuyunca ağzım açık kaldı doğrusu. Bir gün gene aradım. Hanımefendi dürüst olur muşunuz kendinizi benim yerime koyun lütfen bu ürün nerede dedim ürün tedarikçi firmadan geliyor cevabı geliyor dedi. Beni ilgilendirmez kardeşim ben hepsiburadadan aldım hepsiburadayı tanırım dedim. Sözlerini tekrar edip duruyor. Şimdi müşteri temsilcisi ne yapsın diyorum bazen ama artık birine patlamalıyım 2 haftadan fazla oldu. Her çalan telefonda kargo geldi diye ümitlenmekten bıktım. Müşteri temsilcisi kapatırken başka yardımcı olabileceğim bir konu var mı dedi. Bende buna yardımcı olamadınız ki başka bir konuda yardımcı olasınız dedim. Yöneticinizi bağlayın dedim bağlayamayız dediler. Artık durum iyice laçkalaştı. Mesaj kısmından açtığımız çağrılara kopyala yapıştır cevaplar verilir oldu.

Birkaç arkadaşın önerisiyle hepsiburada’ya ihtarname gönderdim. Tabi ihtarname parası da benim cebimden çıktı. 2 gün sonra hepsiburada avukatı telefon etti. Cuma günü akşama kadar geliyorsa gelsin yoksa iptal edelim dedim. Tamam dedi Cuma günü akşam 17:00’a kadar gelmezse telefon edelim dedik. Cuma günü 17:30 civarlarında verdiği numarayı aradım. Hafta içi 09:00 – 17:00 arasında hizmet veriliyor şeklinde verilen mesajı dinledim Avukat hanım da yamuk yaptı anlayacağınız. Araya bir hafta sonu daha geçti. Daha önceden ürünü iptal etmek istediğimizde verilen cevap aynen şu şekilde oldu yapıştırıyorum. Ürün tarafınıza ulaştığında iade olarak firmamıza gönderimi sağlıyabilirsiniz. Şikayet bilginiz ilgili mağaza departmanımıza iletilmiştir. Saçmalığa bakar mısınız ürün zaten gelmiyor ki sorun da bu. Pazartesi avukatı aradım o nefret ettiğim müşteri temsilcilerinden bir tanesi bağlamıyordu neredeyse kendi verdi numarayı dedim bağladı. Avukat hanım iyi niyetinize sığınıyoruz dedi. Tamam dedim. Salı günü ürün gelmeyince avukatı yeniden aradım iptal eder misiniz dedim. Olur mu Alay Bey bizzat ilgileniyorum dedi bugün ulaşması lazım. Kargoyu aradım sordum bugün ulaşır denildi. Hiç birine güvenemiyorum artık ne yapayım. Ürün 27 gün sonra tarafıma ulaştı. 27 gün boyunca minimum 15 kere telefon etmişimdir. 13 tane de çağrı açıldı mesaj bölümünden. Sosyal medyada Hepsiburada Mağdurları sayfası açtım. Friendfeed üzerinden de oldukça içerik girdim. Minimum 1000 kişinin çalıştığı şirkette durumu herkes öğrendi sayılır (abarttım biraz). Beni gören Alay nasılsın demiyor da laptop geldi mi diyor artık.  Bu arada olayın aslını bana şu şekilde anlattılar ürün adresime gelmiş. İlyas diye biri de kabul etmemiş. IK’yı aradım sordum böyle birisi yok denildi. Sonuç olarak 3 yaşındaki bir çocuğun bile aklına gelir tedarikçi firmadan alınan ürünün takibinin ne şekilde yapılması gerektiğinin. Bu sonuçla birlikte hepsiburada.com un hizmet kalitesini görmüş bulunmaktasınız.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir